Narkotyki prezentacja dla młodzieży

Pobierz

2.wszystkie substancje psychotropowe, które aktualnie są nielegalne.. dla swoich produktów.. Dlatego też reklama kierowana do nich.. * narkotykami nazywa się: 1.substancje, których regularne przyjmowanie prowadzi do uzależnienia fizycznego, m.in. opiaty i opioidy (np. morfina, heroina), fentanyl.. Obserwujemy ich stale utrzymującą się popularność wśród młodych ludzi.Unplugged.. rozwijanie umiejętności radzenia sobie z presją rówieśników.. Zawsze wiedzieć, gdzie jest i co robi Twoje dziecko.. Używanie substancji psychoaktywnych przez młodzież.Prezentacja przestrzegająca przed zgubnym uzależnieniem.. Nie oceniać i nie porównywać z innymi.. Słuchać uważnie i nie lekceważyć jego problemów.. • branie samotnie bez grupy.. Informuje uczniów, że prezentacja powinna być przygotowana w programie Power Point i zawierać na końcu 2 lub 3 pytania do dyskusji.. Zwiększa się liczba młodych ludzi zażywających je weekendowo, by uatrakcyjnić spotkanie na imprezie.. Uzależnienie fizyczne występuje po odstawieniu narkotyku lub zmniejszeniu jego dawki.NARKOTYKI?. Nie ma narkotyków miękkich i twardych Sięgasz po narkotyk zdradzasz rodzinę, zasady, zrywasz przyjaźń, zaprzeczasz miłości, wybierasz samotność, dokonujesz samounicestwienia.Prezentacja: Dobre praktyki - program wczesnej interwencji "FreD goes net" w Bydgoszczy i województwie kujawsko-pomorskim Ryzyko używania narkotyków przez młodzież..

Poprzedniprezentacja K. Smarz, Narkotyki.

•W drugiej części opiszę uzależnienie od alkoholu, a w trzeciej od papierosów, czyli głównie od nikotyny.Prezentacja programu PowerPoint WSPÓŁCZESNE UZALEŻNIENIA MŁODZIEŻY, ICH WPŁYW NA ZACHOWANIE I SPOSOBY RADZENIA SOBIE Z NIMI * ZAPAMIĘTAJ !. Przy długotrwałym nadużywaniu są trucizną, która powoli niszczy cały organizm.Na poprzedzających zajęciach nauczyciel zadaje do zreferowania dwa artykuły o problemie eksperymentowania z narkotykami wśród młodzieży: Zgubne złudzenia Marcina Mellera i Ekstaza po grób Ryszarda.. Efektem używania narkotyków jest spadek samooceny, a niska samoocena skłania do używania narkotyków.. Często młodzież próbuje narkotyków na wakacjach.. • częste branie .. Uzależnienie to nie jedyny efekt uboczny stosowania narkotyków.. 7.Co tydzień na stronie internetowej szkoły w zakładce "Uczniowie" znajdziecie prezentację poświęconą innej grupie uzależnień od substancji.. Główny podział narkotyków: Jest to uboczny produkt rozwoju chemii.. Narkotyki - ryzykowna drogaPrezentacja programu PowerPoint Author: aro .. Arial Calibri Wingdings 2 Times New Roman Horyzont 1_Horyzont 2_Horyzont 3_Horyzont Współczesne uzależnienia młodzieży, ich wpływ na zachowanie i sposoby radzenia sobie z nimi Prezentacja programu PowerPoint Prezentacja programu PowerPoint Prezentacja programu PowerPoint Prezentacja programu .Narkotyki - dla towarzystwa i w czasie nauki Branie narkotyków coraz częściej ma charakter towarzyski..

• bierze narkotyki by przetrwać.

kształtowanie postaw asertywnych.W ostatnim czasie rynek narkotykowy znacząco się zmienił.. Efektem przyjmowania może być zależność fizyczna i psychiczna oraz szkodliwe następstwa dla zdrowia fizycznegoCO MOŻESZ ZROBIĆ, ABY TWOJE DZIECKO NIE SIĘGAŁO PO NARKOTYKI: 1.. Służyć radą i być, kiedy ię potrzebuje.. Wydanie II Uczniowie: Promocja zdrowego stylu życia - profilaktyka uzależnień Nowe Narkotyki.. Dzieci czują się samotnie i obco w swoim otoczeniu i nie mają ukształtowanego poczucia przynależności i dowartościowania.Szybko powstała nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zabraniająca sprzedaży benzylopiperazyny (BZB), substancji syntetycznej wchodzącej w skład niektórych dopalaczy.. Istnieją dwa rodzaje uzależnień: psychiczne i fizyczne.. Podajemy przykładowe słownictwo, jednak należy pamiętać, że slangowy język młodzieżowy jest niezwykle żywy i ciągle przybywają nowe .III Faza..

• branie dla zabicia nieprzyjemnych uczuć i przeżyć związanych z narkotykiem.

Długa lista zagrożeń Efekty uboczne stosowania dopalaczy mogą być bardzo różne.. RODZAJE DOPALACZY NATURALNE SYNTETYCZNE RODZAJE NARKOTYKÓW opiaty Leki uspokajające i nasenne Substancje halucynogenne Kokaina i inne substancje psychostymulujące kanabinoleNarkotyki - substancje pochodzenia naturalnego lub syntetycznego, które przyjęte przez człowieka, wpływają na działanie układu nerwowego, a przez to zaburzają jedną lub kilka funkcji organizmu.. Narkomania to uzależnienie od środków odurzających, psychoaktywnych, działających na układ nerwowy, i obieranie bodźców zewnętrznych przez człowieka.. Program Przeciwdziałania Przyjmowaniu Substancji Uzależniających przez Uczniów "Unplugged" został opracowany przez Europejską Agencję Przeciwdziałania Narkomanii EU-Dap (na jej stronie zamieszczono materiały do pobrania, m.in. po polsku).. Unplugged to szkolny program profilaktyki uniwersalnej, adresowany do młodzieży w wieku 12-14 lat.. Czas trwania zajęć : 45 minut.. KOCHANI UCZNIOWIE •Pierwsza część cyklu będzie poświęcona uzaleznieniom od narkotyków, dopalaczy i leków.. • zaczynają się problemy w szkole, domu.. Często prowadzą do depresji, a młodzi ludzie uzależnieni od nich często trafiają na odwyk do klinik psychiatrycznych.Scenariusz lekcji wychowawczej TEMAT : NARKOTYKOM MÓWIĘ NIE!.

Cele: uświadomienie, w jakich sytuacjach i z jakich powodów można sięgnąć po narkotyki.

Głównym odbiorcą tego rynku są ludzie młodzi.. NIE DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ !. Narkotyki są niezwykle szkodliwe.. Nie wyśmiewać i nie krytykować.. UZALEŻNIENIE FIZYCZNE UZALEŻNIENIE PSYCHICZNE DLACZEGO I W JAKI SPOSÓB NARKOTYKI SĄ DLA NAS GROŹNE?. Przewodnik dla samorządowców i praktyków oparty na wynikach badań naukowych.. • pojawiają się problemy z prawem, szkołą, domem.. pobudza współczulny układ nerwowy, powoduje nagły przypływ energii, euforię, ogromną poprawę nastroju, bezsenność, wzrasta przy niej poczucie pewności siebie i własnych możliwości, "gadatliwość" może doprowadzić do złudzenia o obecności insektów na skórze LSD (tabletki)Transcript.. Program jest realizowany w .Narkotyki dla młodych ludzi są również ucieczką od problemów wewnętrznych.. Delegacje dla profilaktyki szkolnej Lata 80.młodzieżpo dopalacze, narkotyki sązaburzone więzi emocjonalne w rodzinie, dlatego: •mów dziecku, że jest dla ciebie najważniejsząosobą, że zależy Ci, by było zdrowe i szczęśliwe, poznaj jego przyjaciół, zainteresowania i sposoby spędzania czasu wolnego;Produkcja narkotyków przynosi ogromne zyski, a przedstawiciele tego przemysłu starają się o stały wzrost popytu.. Kto, wbrew przepisom ustawy, wytwarza, przetwarza alboJAK ZACHOWUJĄ SIĘ OSOBY UZALEŻNIONE: • przywiązują ogromną wagę do posiadania telefonu komórkowego • rzadko się z nim rozstają choćby na chwilę, • jest dla nich najważniejszym narzędziem codziennych kontaktów z innymi • odczuwają głęboki dyskomfort, kiedy nie mają do dyspozycji naładowanego aparatu, co przejawia się: złym nastrojem, niepokojem, czasem nawet .Są tak samo szkodliwe jak narkotyki, zawierają trucizny, których zażycie może prowadzić do ŚMIERCI.. Czy znasz prawdę o dopalaczach ?. Co powinno cię zaniepokoić w zachowaniu .. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 29 lipca 2005 r. Powinieneś wiedzieć, że: Art. 53.. Sprzyja temu wyrwanie się spod kontroli rodziców, nowe znajomości.Nowe narkotyki -istota zagrożeń, mechanizmy działania -co powinni wiedzieć pedagodzy i nauczyciele Mariusz Jędrzejko I WARSZAWSKA KONFERENCJA METODYCZNA PROFILAKTYKA ZACHOWAŃ RYZYKOWNYCH DZIECI I MŁODZIEŻY Nowe substancje psychoaktywne -mechanizmy działania, kluczowe zagrożenia.. 3.według leksykonu światowej organizacji zdrowia narkotykami można określić wszystkie substancje mające wpływ na …Prezentacja skierowana jest głównie do rodziców i nauczycieli pracujących z młodzieżą Każdy narkotyk zabija!. Rozmawiać, nie unikać trudnych tematów.. Od kilku lat obserwujemy ekspansję nowego typu środków psychoaktywnych, tzw. dopalaczy.. Poznawać przyjaciół swojego dziecka 11.. Okazywać dziecku ciepło i czułość.. uświadomienie skutków uzależnienia się od narkotyków.. CHOROBY PSYCHICZNE, SCHORZENIA, ŚMIERĆ dziękujemy za uwagę!. Poradnik dla pracowników szkół i placówek oświatowych oraz rodziców.. Dopalacze działają negatywnie nie tylko na zdrowie, ale i na psychikę człowieka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt