Plan wydarzeń ania z zielonego wzgórza na stacji kolejowej

Pobierz

Ania z zielonego wzgórza - Plan wydarzeń 1.Postanowienie adopcji 2.Pomyłka pani Spencer 3.Postanowienie odesłania Ani 4.Zmiana zdania, po usłyszeniu historii Ani 5.Początki wychowywania 6.Niemiła rozmowa z panią Linde 7.Przyznanie się do winy 8.Ania z niecierpliwością wyczekuje momentu, kiedy Maryla powie jej, że pozostaje na Zielonym Wzgórzu.. - Zdziwienie Maryli Cuthbert., 3.. Wykonaj polecenia.. Jednak "paplanina" Ani powoduje, że od razu pokochał ją.. 13- Podwieczorek u państwa Allan.. Skomentuj.. Ania (Megan Follows) jest sierotą przygarniętą przez Mateusza (Richard Farnsworth) i Marylę Cuthbert (Colleen Dewhurst), którzy mylnie spodziewają się, iż jest ona chłopcem potrzebnym do pracy na farmieWysyłają więc list, prosząc o przysłanie im na wychowanie 11 - letniego chłopca.. Ciekawość pani Małgorzaty Linde.. Ania zdobywa sympatię Mateusza.. Poniżej odpowiedzi do tego zadania: Pobierz plik PDF (do druku) → kliknijAnia z Zielonego Wzgórza - Epizod 1 - Spotkanie na stacjiMore Kids TV: z Pszczółka Maja: powieści "Ania z Zielonego Wzgórza rozgrywa się w II połowie XIX wieku.Dzięki lekturze kolejnych tomów powieści z serii o Ani Shirley można wywnioskować, że opisane wydarzenia przypadają na lata .. Na piękno natury szczególnie wyczulona była Ania.. Napisano 22-01-2021 00:36:37Motyw natury w "Ani z Zielonego Wzgórza" Natura na Wyspie Księcia Edwarda była szczególnie malownicza..

72% Plan wydarzeń "Ania z Zielonego Wzgórza".

c) dziewczynka miała tylko 11 lat.. b) jej pociąg przyjechał za szybko.. 15- Ufarbowanie włosów na zielono.. Powieść rozpoczyna się na samym początku czerwca w słoneczne popołudnie, gdy o wpół do czwartej Małgorzata Linde dostrzega jadącego na wozie Mateusza Cuthberta.Przeczytaj lekturę pt. " Ania z Zielonego Wzgórza.. "Ania z Zielonego Wzgórza" Sprawdź, czy uważnie przeczytałaś / przeczytałeś lekturę.. Lecz Maryla zwleka z tym cały dzień i daje Ani do wykonania wiele prac domowych.. Na podstawie rozdziału 5.Test z lektury "Ania z Zielonego Wzgórza".. W ciągu tych dni Ania zaznajomiła się z okolicami domu, opowiadając o swoich odkryciach Maryli i Mateuszowi.. Avonlea położone było w wyżynnym regionie, a gospodarstwa oddalone od miasteczka położone były na wzgórzach.. do- 19.Pierwsze miejsce na liście przyjętych na Akademię Królewską1.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Za kilka dni mają odebrać z dworca kolejowego dziecko, które z nimi zamieszka.. Ćwiczenie.. 10 - Upicie Diany 11- Urodziny Diany.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację..

- Na stacji kolejowej w Bright River., 2.

Mateusz Cuthbert zdziwił się, gdy zobaczył Anię na stacji w Bright River, ponieważ a) przyjechał po chłopca.. Dorota 5 lat temu.. 2.1) Jak nazywa się autorka powieści ?. Cofa swą decyzję.. Maryla poznaje smutne dzieciństwo dziewczynki.. Odebranie Ani z dworca 2.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorce, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Klasa 6a 15.04.2020 Lekcja 124 Temat: Wkraczamy w świat powieści Lucy Maud Montgomery "Ania Z Zielonego Wzgórza".. Potrafiła je dostrzec w najdrobniejszych rzeczach.PLAN WYDARZEŃ: 1.. 8.Ania opowiada historię swojego życia.. Rozciągał się z niego fantastyczny widok na całe Avonlea.. W wyznaczony dzień Mateusz jedzie na stację.PLAN WYDARZEŃ ANI Z ZIELONEGO WZGÓRZA 1.. Wszystkie drzewa, które rosły na Zielonym Wzgórzu przybierały najróżniejsze odcienie zieleni, purpury i złota.. - Pierwszy poranek na Zielonym Wzgórzu., 4.. 8 - Gilbert mówi o Ani " marchewka", dziewczyna postanawia mu nigdy tego nie wybaczyć.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Plan wydarzeń "Ani z Zielonego Wzgórza", Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie i opracowanie lektury ..

Ponumeruj zdania według kolejności zdarzeń, tworząc plan wydarzeń.

Zamiast chłopca - dziewczynka.. 9.Decyzja Maryli.. Poniżej link z tym ćwiczeniem: Pobierz plik PDF (do druku) → kliknij.. W końcu dziewczynka nie wytrzymuje czekania i Maryla oznajmia jej, że pozostaje na Zielonym Wzgórzu, i że po wakacjach dziewczynka pójdzie do szkoły.Film oparty na klasycznej powieści L.M.. 3 - Poranek na Zielonym Wzgórzu 4 - Ania opowiada o swojej przeszłości 6 - Wizyta pani Małgorzaty Linde, Ania ukazuje wybuchowy charakter.. - Powrotna droga do pani Spencer.plan wydarzeń do ani z zielonego wzgórza: 1.na stacji kolejowej.. Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Stwórz magiczny świat na podstawie bajki ,,Alicja w Krainie Czarów", a ja zgadnę Twój przedział wiekowy .. "Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery Upicie Diany Był już październik.. Pewien był, że ujrzy tam chłopca, który miał mu pomóc w pracy na gospodarstwie.. Mężczyzna wysłuchiwał jej z .PLAN WYDARZEŃ 1.Przybycie Ani na Zielone Wzgórze2.Pierwsze dni w szkole3.Zaprzyjaźnienie się z Dianą4.Kłótnia w szkole5.Upicie Diany winem porzeczkowym6.Sukcesy szkolne Ani i rywalizacja z Gilbertem7.Działalność klubu powieściowego8.Ufarbowanie włosów na zielono.9.Egzaminy d seminarjum10.Sukcesy w nauce i otrzymanie stypendium11.Śmierć Mateusza12.Deyzja Ani o pozostaniu… 5.Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie utworu Lucy Maud Montgomery - strona 4..

82% "Ania z Zielonego Wzgórza" - plan wydarzeń.Plan wydarzeń "Ani z Zielonego Wzgórza" ostatnidzwonek.pl, 1.

Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorce, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Pogrzeb Lampo tuż obok stacji kolejowej.. Podróż Mateusza na dworzec.. Po jakimś czasie otrzymują wiadomość, że ich prośba została pozytywnie rozpatrzona.. Przekonał Marylę, by sierota z Nowej Szkocji pozostała na Zielonym Wzgórzu.Czy moglibyscie mi podać plan wydarzeń do Ani z zielonego wzgórza-przydoda z grą w ''WYZYWANKI''?. Akcja rozgrywa się w 1908 roku na kanadyjskiej wyspie Prince Edward.. ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA -Plan.. Przyjazd Ani na Zielone Wzgórze 4.. Aby sprawdzić, czy dobrze zapamiętałeś / zapamiętałaś treść lektury, zagraj w Koło Fortuny.Ania z Zielonego Wzgórza - Lucy Maud Montgomery - streszczenieOdcinek poświęcony jest przygodom 11-letniej dziewczynki - Ani Shirley, która trafia do Avonlea.Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie utworu Lucy Maud Montgomery - strona 2. a) J.K. Rowling b) Lucy Maud Montgomery c) Clive Staples Lewis 2) Mateusz Cuthbert zdziwił się, gdy zobaczył Anię na stacji w Bright River, ponieważ a) przyjechał po chłopca b) jej pociąg przyjechał za wcześnie c) dziewczynka miała tylko 11 lat 3) Ania chciała, aby nazywano ją a) Kordelią b) Kornelią c) Karoliną 4) Najlepszą .Gdy zobaczył Anię czekającą na stacji kolejowej był w szoku.. Zdziwienie Mateusza 3.. 10.Oryginalna modlitwa Ani, 11.Ania zostaje na Zielonym Wzgórzu.77% "Ania z Zielonego Wzgórza" - plan wydarzeń nim Ania przybyła na Zielone Wzgórze.. (5/19) Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie szczegółowe, Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie i opracowanie lektury .. natychmiast pospieszyła na Zielone Wzgórze.. d) dziewczynka była bardzo podobna do Maryli.. Udostępnij.. Za oknem nadal świeciło słońce.. Zaskoczenie Maryli, jej niechęć do Ani i postanowienie odesłania dziewczynki do sierocińca.. 78% Ania z Zielonego Wzgórza - plan wydarzeń; 82% Plan wydarzeń lektury pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".. Mateusz wyrusza na stację, aby odebrać chłopca z domu sierot..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt